مهندس ابزار

ابزار مورد نیاز مهندسان ساختمان

به سایت مهندس ابزار خوش آمدید

مهندس ابزار

ابزار مورد نیاز مهندسان ساختمان

شنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۸، ۱۲:۰۲ ب.ظ

مهندس ابزار

با ما در ارتباط باشید

درباره سايت مهندس ابزار

توضیحات

سایت مهندس ابزار با هدف خدمت به مهندسان ساختمان که مانند مدیران سایت، به تازگی وارد دنیای مهندسی ساختمان شده اند، در بهمن ماه سال 1397 راه اندازی شد. خط مشی سایت ارائه مطالب آموزشی و همچنین بارگزاری نقشه های اجرایی، حتی الامکان بصورت رایگان می باشد. ضمن تشکر از بازدید کنندگان گرامی توصیه می شود برای دسترسی بهتر به مطالب به منوی موضوعات مراجعه فرمائید. همچنین خواهشمند است با نظرات و پیشنهادات ارزنده خود ما را در خدمت رسانی یاری نمائید.

اطلاعات سايت

client
client
client
client
client
client
client

نمونه پروژه ها

عنوان 0عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

عنوان عکس

توضيحات مختصر درباره عکس

مهندسی عمران چیست

مهندسی عمران چیست

مهندسی عمران چیست ؟

مهندسی عمران به عنوان قدیمی ترین رشته مهندسی مطرح شده است . مهندسی عمران شامل برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت  ساز ، تعمیر و اجرای زیربناهایی می شود که ما را احاطه کرده اند و شالوده جامعه ما هستند . زیربناهای ما شامل جاده ها ، فرودگاه ها ، ساختمان ها ، پل ها ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، شبکه فاضلاب شهری ، زهکشی ، کنترل سیل ، تأمین آب و خیلی امکانات دیگر می شود . بیش از هر چیز مهندسین عمران در زندگی ما تأثیر دارند .

سازه مهندس ابزار

وقتی شما صبح بیدار می شوید و دوش می گیرید و دندانهایتان را مسواک می کنید ، آب به واسطه شبکه لوله کشی از نیروگاه تصفیه آبی می آید که به وسیله مهندسین عمران طراحی شده است . آب آلوده به وسیله شبکه فاضلاب (اگو) از خانه شما خارج می شود و به نیروگاه فاضلابی ختم می شود که به وسیله مهندسین عمران طراحی شده است ؛ جایی که فاضلاب ها تصفیه و در یک نهر یا رودخانه نزدیک رها می شود . وقتی شما به مدرسه یا محل کار می روید ، جاده ها و راههایی که روی آن ها رانندگی می کنید و پلهایی که ممکن است از آنها عبور کنید ، توسط مهندسین عمران طراحی شده اند .

آبگذرهای ورودی در امتداد پیاده روها و جوی ها که آب باران را منتقل می کنند به دست مهندس های عمران طراحی شده اند . سازه و اسکلت ساختمانی که به خوبی فندانسیون آنهاست که شما کلاس هایتان را در آن برگزار یا در آن کار می کنید ، طراحی شده توسط مهندسین عمران هستند . حتی برقی که شما استفاده می کنید ، بر فراز خطهای انتقال دهنده ای برای شما آورده شده که برج دکل های آن توسط مهندسین عمران طراحی شده اند . زباله ای که شما در سطل زباله انداخته اید ، به محل های بهداشتی دفن زباله ای انتقال یافته که به وسیله مهندس های عمران طراحی شده اند . مثال های خیلی بیشتری وجود دارد که مهندسی عمران چطور در زندگی روزانه ما وارد شده است .

مهندس عمران کیست ؟

در کل ، مهندس ها افرادی هستند که از رقابت حل مسائل لذت می برند و کسانی هستند که دوست دارند ترجیحاً کارها را انجام بدهند تا اینکه بخواهند درباره آنها فقط صحبت کنند . آن ها می خواهند که قسمتی از راه حل باشند و از کار کردن با افراد در قالب یک تیم لذت می برند . برای مبتدیان ، میل ذاتی و استعداد در ریاضی و و علوم ، مفید است ولی نکته مهم  توانایی کار کردن با بقیه مردم و خوب صحبت کردن و خوب نوشتن و نشان دادن مهارت های رهبری کردن می باشد . مهندسهای عمران در تیم هایی با دیگر مهندسین ، تکنسین ها و کارمندان دفتر کار می کنند . آنها ممکن است با اقتصاددانان ، دانشمندان اجتماعی ، زمین شناسان ، زیست شناسان ، شیمی دانان و خیلی از اهالی حرفه های دیگر کار کنند . مهندسین عمران نسبت به انواع دیگر مهندسی ، با جامعه عمومی در یک درجه بهتر و بالاتری کار می کنند . خیلی از پروژه ها سرمایه عمومی هستند و نیاز به درآمد عمومی همچنین ملاقات ها و گزارش های عمومی دارند . این به این معناست که مهندس باید اطلاعات تکنیک برقراری راحت و روشن ارتباط با مشتری ها و ارباب رجوع ها و جامعه عمومی را یاد بگیرد . همچنین یاد بگیرد که روی پاهای خودش بایستد و زیر فشار ، شاداب باشد و دوام بیاورد.

مهندسین عمران کجا کار می کنند ؟

بیشتر مهندسین عمران برای شرکت های مشاوره ( که پروژه ها را طراحی می کنند و نقشه ها و مشخصات را برای ساختن آنها تهیه می کنند ) و آژانس های دولتی ( به ترتیب از شهرها تا دولت فدرال ) کار می کنند . بعضی ممکن است به ارتش بپیوندند یا برای سازنده ها کار کنند ( مثل سازنده های پمپ ، لوله یا ساختمان فولادی ) . در ابتدا ، بیشتر مهندس ها روی طراحی کار می کنند ولی معمولا وقتی که مسئولیت بیشتری پیدا می کنند ، آنها پروژه ها را اداره می کنند و کمتر طراحی مهندسی انجام می دهند . عرصه های دیگری که مهندسی عمران در آن کار می کنند شامل فروش ، آموزش و پژوهش می شود .

مهندسی ساختمان چیست ؟

مهندسی ساختمان ( ساخت و ساز ) مربوط می شود به برنامه ریزی مدیریت ساخت و ساز بناها مثل بزرگراهها ، پل ها ، فرودگاهها ، راه آهن ها ، ساختمان ها ، سدها و مخازن آب . ساخت و ساز این قبیل پروژه ها به دانش مهندسی و اصول و قوانین مدیریت و رویه های تجارت ، اقتصاد و رفتار انسانی نیاز دارد . مهندسین ساختمان عهده دار طراحی بناهای سریع ، تخمین هزینه ، طرح ریزی و برنامه ریزی ، تهیه مواد ، انتخاب تجهیزات و کنترل هزینه هستند .

مهندسین ساختمان چه کاری انجام می دهند ؟

با مدرک مهندسی ساختمان ممکن است شما در طراحی یک پروژه جدید ، سازمان دهی پرسنل کار ، ترتیب دادن برنامه ها و رسیدگی کردن به موضوعات ایمنی مشغول شوید . شما ممکن است مشغول شوید در برنامه ریزی مالی ، کار کردن با پیمانکاران فرعی ، مقابل شدن با مشتری ها در یک زمینه همیشگی و دائمی . با کسب تجربه و اجرای پروژه های متعدد ، شما ممکن است به واسطه مدیریت ارتقا پیدا کنید و مسئولیت بیشتری برای پروژه کلی داشته باشید . برخی از مهندسین ساخت و ساز که تجربه زیادی دارند تصمیم می گیرند تا شرکت ساخت و ساز خودشان را تشکیل بدهند .

مهندسی ساختمان شغل ایده آل است اگر شما به دنبال موقعیت های شغلی سریع و متمایل به مردم هستید . علاوه بر این ، این رشته یک صف وسیع از موقعیت های حرفه ای را پیش روی شما قرار می دهد .

 

چرا ساخت و ساز ؟

صنعت ساخت و ساز به پیشرفت و توسعه استاندارد زندگی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به وسیله افزایش محیط زندگی ساخته شده شامل زیربناها و ساختمان ها و محافظت محیط زیست طبیعی به وسیله محصولات سبز و سرویس های قابل جبران کمک مطلوبی می کند . ساخت و ساز یک عنصر کلیدی اقتصاد ملی است .

حرفه ای های ساخت و ساز یک خوشنودی عمیق فردی از اجراهای فردی و تیمی در کارشان بدست می آورند . پروژه های ساخت و ساز و شرکت ها ، جنبه های جالب و رقابتی مهندسی ، مدیریت و تجارت را با یکدیگر پیوند می دهند . رقابت های مدیریتی و تکنیکی ساخت و ساز ، موقعیت های مختلف زیادی برای مسیرهای موفق شغلی فراهم می آورد .

پروژه های ساخت و ساز افراد خوبی را که در گروه های مؤثر و کارآمد کار می کنند را وارد می کند . رقابت های طرح ریزی ، برنامه ریزی ، سازمان دهی ، نظارت و هدایت و کنترل این پروژه ها فرصت های بی نظیری برای پیشرفت حرفه ای فراهم می کنند .

تجربه در ساخت و ساز ، دانش و پیشرفت فنی و دانش مادام العمری را  از رقابت های دیسیپلین چندگانه به ارمغان می آورد . این زمینه بسیار بااهمیت است برای همه حرفه هایی که با امکانات در ارتباط هستند از جمله توسعه ، طراحی ، ساخت و ساز یا بهره برداری .

فزونی و حرکت ، نوآوری را مخصوصاً در طراحی و ساخت و ساز می طلبد که این بدعت و نوآوری فرصت های شغلی و رشته ای خوبی برای کارگشایی و ساختنِ زیاد ، مهیا می کند .

سازه - مهندس ابزار

مدیریت ساخت چیست ؟

در مفاد یک پروژه ساخت و ساز ، یک مدیر ساخت یا تیم مدیریت برای هماهنگ ساختن فرآیندها و برنامه های زمانی که برای تکمیل پروژه نیاز است ، تربیت شده است . این فرد ها یا تیم ها در بین مالکان ، طراحان ، پیمانکاران و کارپردازان واقع شده اند .

نقش مدیریت ساخت چیست ؟

یک مدیر ساخت ذاتاً یک مدیر سطح بالاست که روی نیازهای مختلف یک پروژه در یک مقیاس بزرگ تمرکز می کند . بخصوص ، مدیر ساخت مسئول ادامه رابطه و همکاری بین پیمانکاران اصلی و فرعی می باشد تا روان بودن و تکمیل به موقع یک پروژه تضمین شده باشد .

مهمترین جنبه این شغل ، تعریف کردن پروژه تیم مدیریت و تعیین کردن مسئولیت های هر عضو تیم است . در آن سو ، مدیر ساخت روابط بین پیمانکاران تجاری و طراحان پروژه را که با جنبه های مخصوص پروژه در ارتباط است را مرتب و مراقبت و حمایت می کند ؛ که این شامل تنظیم برنامه های زمانی برای تکمیل قسمت های مطمئن پروژه و از بین بردن تضادها و ناسازگاری ها  وقتیکه آن ها به وجود می آیند ، می شود .

علاه بر هماهنگ ساختن کارگران و عاملان داخلی پروژه ، مدیر ساخت بخاطر سر و کار داشتن با نگرانی های خارجی ، باید نقشه ها و برنامه ها را توسعه و بسط دهد ؛ که این ها سر و کار داشتن با تجهیزات و مواد تدارکاتچی ها و کارپردازان ، توسعه برنامه ها و نقشه ها با امور غیرمنتظره مکانی و تجهیزات آتش نشانی برای امنیت درون سایت پروژه و مدیریت خطر را شامل می شود .

چه چیزهایی در کار کردن با پیمانکاران وارد می شود ؟

ایجاد هماهنگی ، مهمترین نقطه تمرکز شغل یک مدیر ساخت است . به خصوص مدیر ساخت عهده دار مرتب کردن روابط کاری و زمانی بین پیمانکاران فرعی می باشد . این مسئولیت ها شامل سازمان دهی کردن پیشنهاد ها برای قست های مخصوص یک پروژه ، پایان دادن به کار پیمانکاران فرعی ، کنترل کیفیت و نظارت بر زمان و هزینه ها می شود .

این مسئولیت ویژه در جنبه بودجه ای یک پروژه به سختی سنجیده می شود . مدیران ساخت با مالکان و طراحان از نزدیک کار می کنند تا مطمئن باشند که یک پروژه نه تنها از نظر فیزیکی ، شدنی و قابل اجرا است بلکه همچنین از نظر بودجه هم قابل اجرا است . وقتی که تصمیمات ، فرایندها و رویه و فشارهای زمانی پروژه ، همگی خوب و مرتب هستند ، مدیر ساخت برنامه و نقشه ها را اجرا می کند . 

منبع: انجمن علمی عمران دانشگاه پرند

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

سخن روز

دانشمندان آنچه را که هست کشف می کنند و مهندسان آنچه را که نیست خلق می کنند…

با ما در ارتباط باشيد

ما دوست داريم از نظرات شما در اطلاع باشيم

تماس با ما

تهران

شهریار-فاز3-خیابان چمران-نبش خیام جنوبی ساختمان نیما طبقه 2 واحد 4

تماس با ما

منتظر تماس تان هستيم